Devamı
Devamı
Devamı
Devamı
Devamı
Devamı
En Başa Dön

Pekiştirme Tedavisi


PEKİŞTİRME TEDAVİSİ

Ortodontik tedaviden sonra Pekiştirme Tedavisi en önemli aşamadır.

Braketlerinizin çıkartıldığı gün sizi hiçbir ek tedavi uygulamadan evinize gönderirsek, çok kısa bir süre sonra dişlerinizde yeniden bozulmalar olabilir. Ortodontik  tedavi süresince dişler hareket ederken, dişin etrafındaki komşu yapılarda bir takım değişiklikler olur. Çünkü, bu dokuların yeni duruma adapte olması için biraz zamana ihtiyaç vardır. Adaptasyon sürecinde yapılan müdahalelere ‘pekiştirme tedavisi’, uygulanan apareylere ise ‘pekiştirme apereyleri’ denir.

Pekiştirme tedavisi aktif bir tedavi değildir. Doktorunuz sizin için en uygun pekiştirme apareyini belirleyip, braketlerinizin çıkartıldığı gün yada en kısa zamanda apareylerinizi takar. Bu apareyler dişlere herhangi bir kuvvet uygulamazlar ve estetik olarak problem oluşturmazlar. Doktorunuz sizi belki birkaç seans daha görmek isteyebilir.

PEKİŞTİRME APAREYLERİ

Pekiştirme apareyleri, ortodontik tedavinin önemli bir parçasıdır ve siz ömür boyu güzelce gülümseyebilesiniz diye dişlerinizin yeni pozisyonlarında kalmalarını sağlamak üzere dizayn edilmiştir. Her vakaya göre değişebilen çeşitli pekiştirme apareyleri mevcuttur.

 

Bizi Takip Edin !