Devamı
Devamı
Devamı
Devamı
Devamı
Devamı
En Başa Dön

Biberon Çürüğü


Biberon Çürüğünden Korunmak İçin

  Bebeğin biberonla uyuma alışkanlığı önlenmeli,

  Bebek beslendikten sonra su içirilmeli,

  Biberondaki süte şeker, bal ve pekmez ilave edilmemelidir.

Biberon ve Emzik Temizliği

Bebeğinizin biberon, emzik gibi beslenme gereçlerini sterilize etmek için aşağıdaki yöntemler uygulanabilir:

  1. Güvenilirliğini koruyan kaynatma yöntemi: Bebeğinizin biberon ve emziklerini suda kaynatabilirsiniz. Yüksek teknolojiler sayesinde buharda ve mikrodalgada sterilize etme yöntemi de hijyen etkili diğer uygulamalar.
  2. Sabunlu sıcak suda yıkamak: Bütün biberon ve emzikler sabunlu sıcak suda yıkanabilir. Ancak kullanmadan önce iyice durulanmalıdır.
  3. Bulaşık makinesinde yıkama: 6 aylık ya da üstündeki bebeklerde bebeklerin beslenme gereçleri bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ancak su sıcaklığının en az 80 derece olması gerekir.
  4. Sterilizatör ve buhar makineleri: Bazı firmalar ürettikleri elektrikli sterilizatörler veya buhar makineleri ile bebeklerin sık kullandığı eşyaların hijyenini kolayca sağlama imkanı veriyor. Eğer zamanı az, işi çok bir anneyseniz bu tür aletlerden yararlanabilirsiniz.

Parmak Emme ve Emzik Kullanımı

Parmak emme doğuştan kazanılmış bir reflekstir. Parmak emme, yalancı emzik kullanma alışkanlıkları 2 – 2.5 yaşına kadar sürebilir. Ancak, bu yaştan sonra süren parmak emme alışkanlığı ortodontik problemlere sebep olur. Parmak emme alışkanlığı en geç 4 - 5 yaşında bıraktırılmalıdır.

Bizi Takip Edin !